Produktová fotografia

Cena každého zaujíma až na prvom mieste

Je to pochopiteľné, mám to rovnako. Koľko by mala stáť produktová fotka? Nedá sa to paušalizovať, cena závisí od mnohých premenných.

Za čo platíte, keď si objednáte fotenie u mňa?

  • Za čas, ktorý budem foteniu venovať. Kým jeden produkt fotografujem len hodinu, iný si vyžaduje omnoho viac práce. Aranžovanie a nastavenie svetiel pri náročnejších produktoch môže trvať aj 5-6 hodín.
  • Za moje vedomosti, kreativitu a skúsenosti. Presvedčiť sa o nich môžete tu (link na referencie). Snažím sa neustále vzdelávať a fotiť tak, ako je to vo svete trendy a zároveň zachytiť podstatu vášho produktu.
  • Pre profesionálne výsledky potrebujem profesionálne vybavenie – fotoaparát
  • objektívy, svetlá, statívy, počítač... Nezaobídem sa ani bez priestorov na fotenie a programov na editáciu.

A teraz ku konkrétnym číslam.

Cena produktovej fotografie začína na čiastke 40,-€. Ak mi dáte nafotiť jeden produkt, nejaký čas zaberie, než nastavím svetlá, než správne naaranžujem produkt, než ho vyretušujem... To všetko, aj keď to bude len jeden produkt, zaberie niečo cez tri hodiny.

Ak mi dáte nafotiť desať produktov, nebudete platiť 10 x 40,-€. Pri aranžovaní síce žiaden čas neušetrím, ale svetlá nastavím len raz a pri editácií si môžem pomôcť tým, že použijem podobný postup pri všetkých produktoch v sete.

Keď budem fotiť sto podobných produktov, možno sa dostanem na cenu 25,-€ za produkt (ako inzerujú niektorí fotografi bez špecifikácie, na čo sa cena vzťahuje).

Pochybujem, že budem najlacnejší spomedzi tých, ktorých ste oslovili. Svoju prácu si však vážim. Viem, aká je dôležitá pre váš podnikateľský úspech. Viem si aj zrátať, čo všetko obnáša ak chcem, aby bol výsledok dokonalý. K produktom klientov pristupujem tak, aby som z nich vyťažil maximum - pre vás aj pre mňa. Vaše fotografie sú aj mojou reklamou.

Veľmi rád vám vypracujem cenovú ponuku na mieru.